ČERPACÍ STANICE KOLOC oil
Kvalitní palivo
prvotřídní občerstvení
Česky English Deutsch

Pohonné hmoty

U všech čerpacích stanic KOLOC natankujete vždy kvalitní aditivovaná paliva. Můžete vyzkoušet některý z bezolovnatých benzinů v různých oktanových hladinách. Nejvíce je prodáván Natural 95 a prémiový benzin Natural 95 Premium.
V souvislosti s vysokým zájmem motoristů o dieselové automobily nezapomínáme samozřejmě ani na dieselová paliva pro vozy se vznětovými motory. Skupinu dieselových paliv vedle Motorové nafty završuje prémiová aditivovaná motorová nafta Diesel plus.

Natural 95

Nejvíce používaný automobilový benzin špičkové kvality s oktanovým číslem 95, (v ČR známý také pod názvem Natural 95), odpovídající požadavkům normy ČSN EN 228, je komplexně aditivován.. Výsledkem je dlouhodobě čistý motor, nižší spotřeba paliva a příznivé emise výfukových plynů. Spalování tohoto benzinu v motoru zabezpečuje také dlouhou životnost katalytického konvertoru ve výfukovém potrubí, který pak snadno likviduje škodlivé složky výfukových plynů. Díky příznivému složení tohoto benzinu je výrazně potlačena jeho toxicita. Přidáním přísady na ochranu ventilových sedel .

Natural 95 Premium

Při vývoji tohoto nového 95 ti oktanového benzinu byla vytvořena nová formulace aditivace s použitím nejmodernějších typů mazacích přísad a detergentů , se zajištěním antioxidačních i antikorozních účinků. Tento automobilový benzin splňuje náročné požadavky našich zákazníků na kvalitu a požitek z jízdy. Natural 95 Premium je k dostání na všech čerpacích stanicích KOLOC

Motorová nafta

Pouze prvotřídní motorová nafta zaručuje, že životnost motoru bude skutečně dostatečná. Motorová nafta nabízí díky optimálnímu složení několika základových složek špičkovou kvalitu, kterou lze hodnotit jednoduchými kritérii: hustotou (ovlivňující spotřebu), cetanovým číslem (měřítko chování nafty v motoru) a mazivostí (ochrana vstřikovacích čerpadel před opotřebením či zadřením).

Diesel plus

Také naftové motory s radostí poskočí, když jim nabídnete nové palivo Diesel plus. V současné době můžete tento prémiový diesel načerpat na čerpací stanici KOLOC Líšnice.
Naftové palivo Diesel plus se doporučuje zvláště pro vozy s moderními dieselovými motory, které jsou vybaveny technologiemi „čerpadlo-tryska“ – „common rail“. Zvyšuje účinnost motoru, usnadňuje jeho nastartování, snižuje třecí ztráty, dosahuje plného výkonu motoru a provoz motoru je úspornější. Mezuje emise oxidu uhelnatého a snížuje hlučnost motoru. Vyšší mazivost nafty Diesel plus výrazně zlepšuje ochranu palivového čerpadla a vstřikovacích trysek. Diesel plus vykazuje lepší nízkoteplotní vlastnosti v extrémních mrazech s parametrem filtrovatelnosti až do –28 ºC.

Benzin Natural 91

Bezolovnatý benzin s oktanovým číslem 91 pro motory s menšími kompresními poměry. Přidáním přísady proti opotřebení ventilových sedel jej lze upravit na benzin, který je vhodný pro použití ve starších typech motorů s netvrzenými ventilovými sedly. Tento benzin je standardně aditivován tak, aby udržoval palivové cesty i motor v čistotě. Tím se prodlouží životnost motoru, sníží se spotřeba paliva a zlepšuje se kvalita spalování s ohledem na obsah škodlivin ve výfukových plynech. Svými jakostními parametry splňuje tento benzin plně požadavky normy ČSN EN 228.